Zgradba bo zasnovana kot platforma, znotraj katere bodo obiskovalci lahko “doživeli sanje, emocije in poetiko”. Nad interaktivnim pritličjem, v katerem bodo organizirane začasne razstave, bo 11 sob, posvečenih Balaševićevim največjim uspešnicam. “V teh sobah se bomo počutili, kot da smo vstopili v pesem,” za RTS pojasni arhitekt Vasa Perović. Sobe bodo oblikovane kot materializacija njegovih spevov; v njih pa bo mogoče tudi prespati. Obe nadstropji bo povezovala projekcijska dvorana. Paviljon bo imel tudi ozelenjeno in dostopno streho s posebnim svetlobnikom, preko katerega bodo obiskovalci ene izmed spominskih sob lahko opazovali zvezde.

“To ni zgradba v klasičnem smislu, saj je istočasno muzej in platforma za ustvarjanje nove kvalitete; zato tudi izgleda tako – kot odprt objekt, ki pa s svojo skulpturalno streho deluje kot spomenik,” je Perović povedal za Radio-televizijo Vojvodine.
Okolica bo zasajena z vsemi drevesi in cvetlicami, ki jih je Balašević opeval v svojih pesmih.

Muzej bo stal v Univerzitetnem parku Novega Sada; njegovo izgradnjo bodo financirali občina Novi Sad in Republika Srbija v sodelovanju s Fundacijo Balašević, želja vseh vpletenih pa je, da bi muzej postal turistični magnet, ki bi v mesto pritegnil številne oboževalce legendarnega kantavtorja. Atelje sanj je tudi prvi projekt, ki ga bo biro Bevk Perović (sicer avtorji ljubljanskega Islamskega versko-kulturnega centra, projekta za stavbo NUK II ter težko pričakovane nove glavne avtobusne postaje v Ljubljani) postavil v Srbiji.

Arhitektura: Bevk Perović arhitekti
Vizualizacije: arhiv biroja